Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

TASARIM

Bir e-ticaret sitesinin ön plana çıkmasındaki en önemli unsur şüphesiz ki tasarımıdır. Tasarım ürünlerinizi sergilediğiniz bir vitrin gibidir. Sitenizin tasarımının ilgi çekici ve aynı zamanda sade olmalıdır. Kullanıcılar bu tarz sitelerden alışveriş yapmayı daha çok severler. Müşterileriniz aradığı ürüne kolaylıkla ulaşabilmeli ve hangi sayfada olduğunu belirten kategori çubuğu da görünür bir yere yerleştirilmelidir. Aynı zamanda sitenizdeki arama kutucuğunu kolay görülen bir noktaya konuşlandırmak da büyük yarar sağlayacaktır. Kullanıcı sitenizde gezinirken ulaşması gereken yere en kısa sürede ulaşmalıdır. Profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız, isteklerinizi gerçekleştirecek birikime sahip profesyonel bir ekiple çalışmalısınız. Özensiz şekilde kurulan web sitelerinin altyapısı kısa sürede çöktüğü gözlenmiştir. Satış grafiğinizi yükseltmek için hedef odaklı çalışan uzman bir web tasarım ajansı ile çalışmanız yararlı olacaktır. Ayrıca sitenizin mobil uyumlu olması en önemli etkenlerdendir. Biz de Smug Agency tasarım ekibi olarak tüm bu önemli hususları, sizlerin istekleri doğrultusunda birleştirerek en göz alıcı tasarımları ortaya koyuyoruz.

FRONT-END

Sistem Yazılımları: Bilgisayarın kendi işletim sisteminin çalışmasını sağlayan yazılımlardır. Bu yazılım çeşidi bilgisayarın açıldığı andan itibaren sürekli çalışır. İşletim sistemi belleklerin en verimli biçimde kullanmasını ve diğer birimler ile iletişim kurarak tüm programların çalışmasını sağlar. Günümüzde en çok kullanılan sistem yazılımları Windows, MacOs ve Linux şeklindedir.

Uygulama Yazılımları: Kullanıcıların sorunlarına yönelik çözümler üreten yazılım programlarıdır. Uygulama yazılımları bir işletim sistemine uygun olarak hazırlanır ve sadece o işletim sisteminde çalışır. Uygulama yazılımlarının birden fazla işletim sisteminde çalışması isteniyorsa ona uygun olarak hazırlanır. Telefon, bilgisayar ve tabletlerdeki bütün uygulamalar uygulama yazılımları ile oluşturulur. Microsoft Office programları, Adobe programları, oyunlar, anti virüs programları gibi bütün programlar birer uygulama yazılımıdır.

Çeviri yazılımlar ise; farklı bir dilde yazılan programları bilgisayarın ana diline çevirirler.

 

SEO

SEO (Search Engine Optimization), yani arama motoru optimizasyonu. Seo ile sağlanan amaç web sitenizin kalitesini ve değerini arttırarak arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanızı ve dolayısıyla ziyaretçi çekmenizi sağlamaktır. Tabi ki arama motorlarının (Google, Yandex, Bing, Yahoo vs.)  hepsinin kriterlerine uygun hale getirilerek hazırlanması sonucunda mümkündür. Kapsamlı ve etkili bir seo çalışması tüm arama motorlarının kriterlerini dikkate alarak, sitenin genel görünümünü ve içeriğini dahil ederek yapılır. Hepimiz bir ürüne, bir bilgiye veya bir içeriğe ulaşmak için arama motorlarını kullanıyoruz. Tabi ki buda web sitelerine müşteri kazandırmanın kaynağıdır. Arama yaptığımız sırada çıkan sonuçlarda, kullanıcıların %90’dan fazlası sadece ilk sayfada çıkan sonuçlardan bir ziyaret sağlarlar. Biz Smug Agency ekibi olarak sizlere en etkili ve sonuç veren bir seo çalışması hedefliyoruz, ilgili anahtar kelimelerle arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak bu kelimelere ait arama trafiğinde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmanızı sağlıyoruz.

E-TİCARET DANIŞMALIĞI

E-ticarete başlayan kurumsal veya yeni başlayan firmaların işe başlarken en doğru kararları alabilmelerini, ürünlerini seo uyumlu şekilde girişini yapabilmelerini sağlamayı reklam bilgileri konusunda kapsamlı bir bilgiye sahip olmak adına hizmet veriyoruz. Bunları şu şekilde yapıyoruz:

 1. Şirketinizin başarı derecesini ölçüyor ve bir planlama hazırlıyoruz.
 2. İş planlarınızı iyileştirmek adına uygun maliyetli yaklaşımlarda ve tavsiyelerde bulunuyoruz.
 3. Sitenizdeki satışların nasıl ilerlediği ve geliştiği hakkında raporlamalar yapıp sizlere sunuyoruz.
 4. Sitenizin arama motorlarında kaçıncı sırada çıktığınızı, hangi arama ile hangi sırada olduğunuzu ve reklam kampanyalarının sizlere nasıl sonuçlar sağladığı hakkında raporlamalar yapıp paylaşıyoruz.
 5. Müşterilerinizin ve sayfanızı ziyaret eden kişilerin sizin web sitenize nasıl ulaştığı hakkında detaylıca, hangi içeriğe veya ürüne daha çok tıkladığı hakkında çok detaylı bir rapor hazırlayıp iyileştirmeler yapıyoruz.
 6. Siparişlerinizin yönetimi daha iyi hale getirmek ve müşteri memnuniyetinizi arttırmak için sistemler tasarlıyoruz.
 7. Şirketin marka görünümünü oluşturmaya ve iyileştirmeye yönelik grafik tasarım ve içerik üretim çalışmaları planlıyoruz.
 8. Ayrıca tüm bunları sizlere sağlarken yazılım, pazarlama ve müşteri hizmetleri departmanları ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz.

ÜRÜN VE KATEGORİ YÖNETİMİ

Bir ürünü satmak için şüphesiz ki en önemli kriterlerinden biri nasıl pazarladığınızdır. Burada ki pazarlamadan kastedilen aslında o ürünü nasıl sergilediğiniz, nasıl müşterinin beğenisine sunduğunuz ve nasıl kombin ettiğinizdir. Müşteri web adresinizi ziyaret ederken en fazla 3 aşamada istediği şeye ulaşması gerekir. Burada istediği ürüne ulaşmak için fazla zaman harcayan kullanıcı web adresinizi terk eder ve bu da sitenizde az zaman geçirildiğinden kullanıcı deneyimi sonuçlarınızı olumsuz yönde etkiler. Biz kullanıcıların web sayfanızdaki deneyimlerini test ederek ve raporlayarak sizler için en iyi kategori ve ürün yönetimini sağlamaya çalışıyoruz. Kısacası kullanıcıyı aradığı sayfaya en kısa şekilde ulaştırıyoruz.

MOBİL UYGULAMA

Akıllı cihazlara özel kodlanan ve bu cihazlara özel olarak tasarlanan yazılımlar mobil uygulama olarak adlandırılmaktadır. Mobil uygulamalar kullanılacak işletim sistemine uygun olarak yapılmaktadır ve bir diğer işletim sisteminde çalışmamaktadır. Mobil uygulamanın kullanılacağı cihaz ile mobil uygulama arasında ki uyumu sağlayabilmek için devamlı kendini yenilemesi ve güncellenmesi gerekmektedir.

Mobil Uygulama Faydaları Nelerdir?

 • Mobil uygulamalar kullanılan cihazın çözünürlüğüne uygun tasarlanmıştır ve istenilen bilgiye mobil uygulamalar ile daha hızlı ulaşılabilir olduğundan daha kolaydır.
 • Mobil uygulamalar web sitelerine göre internet kotasından daha az harcamaktadır.
 • Mobil uygulamalar ayarlarını yapıldığı takdirde kullanıcılara bildirim göndermektedir.
 • Mobil uygulamalar marka imajına olumlu katkı sağlayacaktır. Bir firmanın mobil uygulamasının olması, kullanıcıların daha kaliteli bir deneyim yaşamasını sağlayacaktır. Bu da kullanıcıda olumlu bir izlenim yaratmaktadır.
 • Dijital pazarlama ile ilgilenen kişiler mobil uygulamalar sayesinde daha kolay ve hızlı bir şekilde müşterilere oluşabilmektedir.
 • Üretici firmalar ürünlerini müşterileri ile paylaşmak ister ve bunun için web siteleri oluştururlar. Fakat ürünlerin müşterilere ulaşması için web siteleri yeterli değildir. Firmaların mobil uygulamalardan da yararlanmaları gerekmektedir.

 

MOBİL WEB TASARIM

Web sitesine sahip bir kişi veya kurum mobil web sitesini de tasarlayarak kullanıcılara kaliteli bir deneyim yaşatma amacı gütmektedir. Bu doğrultuda mobil web site tasarımı tıpkı web sitesi tasarımı gibi oldukça önemlidir.

Bir internet sitesinin her zaman, en öncelikli amacı arama motorlarında en üstte yer almaktır. Tabi ki bu durumu gerçekleştirmenin ana maddelerinden biride web adresinizin mobilden ziyaret eden kullanıcılar için mobil web sitesi tasarımı olacaktır. Günümüze internete mobil cihazlardan bağlanma oranı , bilgisayar ile bağlanma oranından çok daha fazladır. Mobil web site tasarımı kullanıcılara daha kaliteli bir internet deneyimi yaşatır. Bu da kullanıcıların web sitenizi daha fazla ziyaret etmesini ve web sitenizde daha fazla zaman geçirmelerini sağlar. Mobil web site tasarımı kullanıcılara daha kaliteli bir internet deneyimi yaşatır. Bu da kullanıcıların web sitenizi daha fazla ziyaret etmesini ve web sitenizde daha fazla zaman geçirmelerini sağlar.

 

ENTEGRASYON

Entegrasyon kelime olarak bütünleştirme ve birleştirme anlamına gelmektedir. Bu durum E-Ticaret sitelerinde ise, sitelerin farklı sistemlerle uyumlu bir şekilde çalışabilmesi anlamında kullanılır.

 

 

ÇİZİM – KODLAMA – TESLİM AŞAMASI

ÇİZİM

Özel Tasarım

Bir E-Ticaret sitesinin satış yapmasındaki en önemli etkenlerden biri tasarımdır. Site tasarımınız farklı ve akılda kalıcı olmalıdır. Sizler bize beğendiğiniz, referans olarak gösterebileceğiniz herhangi bir tasarımı veya hayalinizdeki siteyi anlatabilirsiniz. Tasarım ekibimiz talep etmiş olduğunuz sitenin çizimini hazırladıktan sonra tarafınıza iletir. Tarafınıza iletilen tasarımda beğenmediğiniz veya değiştirmek istediğiniz kısımlar için revize talep edebilirsiniz. Revize talep etmez, talepleriniz karşılandıktan sonra tasarımın onayı alınmış olur. Onaylanmış olan tasarım yazılım ekibimize iletilerek E-Ticaret sitenize giydirilmesi işlemi yapılmaktadır.

Hangi Bölümlerin Tasarımı Yapılır?

Kullanıcılar sitenizin en çok ana sayfa, kategori sayfası ile ürün sayfasıdır. Tasarım içerisinde bu 3 sayfa vardır. İstekleriniz doğrultusunda diğer sayfalarda tasarıma dahil edilebilir. Tasarım hizmeti, sitenin görünümü diyebileceğimiz, slider alanı, banner alanı, vitrin alanları vb. alanların büyüklükleri, efektleri, sitenizde bulunmasını istediğiniz yerler gibi sitenizin görsel görüntüsünün altyapısını hazırlamak yönünde verilen hizmetlerdir. Söz konusu altyapının hazırlanması sonrasında ilgili görseller müşteri tarafından siteye eklenmelidir.

Ana Sayfa Tasarımı

Ana sayfanın slider, banner, haftanın fırsatları, menü görünümü ve efektleri ve vitrin alanları tasarımı yapılır.

Kategori Sayfası Tasarımı

Kategori sayfası E-Ticaret sitenizde kategorilerden birine tıklandığı zaman açılan diğer sayfalardır. Bu sayfada ilgili kategoriye ait ürünler 2’şerli, 3’erli veya 4’erli olacak şekilde tasarlanabilir. Filtre sisteminin görüntüsü, renkleri ve dizaynı yapılabilir ve o kısım dikey veya sayfanın üst tarafına yatay olarak eklenebilir.

Ürün Sayfası Tasarımı

Standart ürün sayfası dizaynı, talebiniz doğrultusunda whatsapp modülü, sepete ekle butonu rengi ve büyüklüğü, hızlı kargo, beden tablosu, taksit tablosu, açıklama yazısının olduğu bölümün yerinin değiştirilmesi vb. özelleştirmeler yapılarak değiştirilebilir.

 

KODLAMA

Tasarımınızın revizeleri düzenlenip tüm aşamalar bittiğinde kodlama aşaması başlar. Tasarlanmış olan site koda dökülerek gerçek bir E-Ticaret sitesine dönüştürülür. Bu aşamada HTML, CSS, JAVA SCRİPT yazılım dilleri kullanılır. Smug Agency olarak güvenilirlik ve kullanılabilirlik noktasında istenilen özelliklerde olan ve şirketlerin beklentilerine tam anlamı ile cevap veren e-ticaret siteleri hazırlanmaktadır. E-ticaret sitesi yazılım noktasında gerçek anlamda profesyonel ve kaliteli hizmet vermeyen firmalardan ise istenilen özelliklere sahip ve gerçek anlamda şirketlerin tam olarak ihtiyacını karşılayan e-ticaret siteleri beklemek olanaksızdır. Bizler ise bu durumun aksini sizlere müşteri deneyimleri, kullanıcı deneyimleri ve yaptığımız projelerin profesyonelliği ile kanıtlıyoruz.

TESLİM AŞAMASI

Tasarımı ve kodlama aşaması tamamlandıktan sonra site tekrar size onay alınması için ve kullanıcı deneyimi test etmeniz için size sunulur. Onay verebilir veya revize talep edebilirsiniz. İstekleriniz karşılandıktan sonra E-Ticaret siteniz size teslim edilir.