Pazaryeri Yönetimi

Pazaryeri Yönetimi

Online pazaryeri, e-ticaret yapmak isteyen firmaları için birçok avantaj sunan online alışveriş platformlarıdır. Satış arttırmanın bir çok yolu vardır ve bunların en önemli yolundan biri pazaryerleridir. Online pazaryeri ya da çevrimiçi pazaryeri, tanım olarak; alıcılar ile satıcıların üçüncü bir taraf aracılığıyla elektronik bir ortamda bir araya geldiği ve ticari faaliyetlerin gerçekleştiği sanal ortamdır. Genellikle “elektronik pazaryeri” olarak da bilinir. Satıcılar ile alıcıları online ortamda buluşturan bir e-ticaret sitesidir. Yerel online pazaryerlerine örnek olarak; Trendyol, Çiçek Sepeti, N11, Hepsiburada ve Morhipo gibi online pazaryerleri gösterilebilir. E-ticarete yeni başlayan bir firma online pazaryerleri aracılığı ile e-ticarette deneyim kazanabilir. Her ne kadar dışarıdan basit bir süreç gibi gözükse de e-ticaret, çok önemli ve karmaşık aşamalardan oluşur. Online pazaryerlerinde satış yaptıkça ürün listeleme, lojistik, iade yönetimi, stok yönetimi gibi konularda deneyim kazanmak mümkündür. Bunun gibi birçok sebeple binlerce firma, kendi e-ticaret siteleri yerine online pazaryerinden satış yapmaya çalışıyor ve bunun da bir çok avantajı bulunmakta.

Bunlar;

  • Online pazaryerlerinin hitap ettiği müşteri kitlesi, şirkete ait e-ticaret sitesine oranla çok daha büyüktür. Online pazaryerlerini her gün yüz binlerce müşteri ziyaret eder.
  • Farklı kentlerde hatta farklı ülkelerden müşterilere ürün satma imkanı verir.
  • Online pazaryeri, marka bilinirliği için çok avantajlı bir kanaldır.
  • Online pazaryerinde sunulan bazı dijital pazarlama yöntemleri, düşük maliyetler ile büyük kitlelere ulaşabilmeyi sağlar.

Fiziksel bir mağazada ürün satmaktan çok daha karlı bir deneyim sunar. Tabi ki pazaryerlerinin sağladığı avantajların yanı sıra pazaryeri yönetiminin doğru olması da çok büyük bir avantajdır. Bizlerde bu süreçte pazaryeri yönetiminizin tamamını ele alıp, müşterilerin ve kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda doğru satış ve ürün reklamları hizmetleri sağlamaktayız. Bir çok satış kanalında, uzman ekibimiz sizin için tüm işlemleri tecrübeleri ile gerçekleştirerek çok yüksek satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayabilir.

 

Siparişlerinizi Tek Bir Panelden Yöneterek Kontrol Sahibi Olun

İlgili dükkanınızda kategorilerinizi ayrı ayrı mağazanızla eşleştirerek ürünlerinizi kategori bazlı göndererek dükkanınızdaki ürünleri çoğaltabilirsiniz. Sanal mağazanız veya pazaryerlerindeki dükkanınız üzerinden satılan siparişler Smug Agency ile tek bir panelden yönetebilirsiniz.